Zapisal izmisljeni | 22.10.2008 - 20:59 - Kategorije: sezona 2008-09

Nadaljujejo se tekme Lige prvakov.

Sinoči so odigrali tekme v skupinah E,F,G in H. Nekaj izjemnih dvobojev in veliko golov … Check it.

ZENIT ST. PETERSBURG – BATE BORISOV 1-1

Vzhodnoevropski derbi se je pričel prvi. Lanskoletni hit Zenit je bil veliki favorit za zmago, a jim ni uspelo. Prvi polčas ni bilo golov, v drugem polčasu pa je v igro gostujoče beloruske ekipe, vstopil Nekhaychik. Navedeni je nato zelo hitro oz. v 52. minuti zadel za vodstvo gostov, ki je zdržalo do 80. minute, ko je za domače zadel Fatih Tekke. Končni izid tekme je bil 1-1 in to je bila šele prva osvojena točka Zenita, kar je zame veliko razočaranje. Bate Borisov si ponovno zasluži čestitke … poraz pri Realu z 2-0, domačih 2-2 z Juventusom in sedaj 1-1 na gostovanju pri Zenitu je že kar malo čudo … primer: Proračun Bate Borisova je trikrat manjši kot je bil vreden letošnji transfer Dannya v Zenit.

JUVENTUS – REAL MADRID 2-1

Eden izmed derbijev kola. Juventus, ki ga nikoli nisem maral in ga nikoli ne bom, proti klubu, ki so mu pravili beli balet, galatcticosi … Ko samo pogledam postavo Juventusa me zmrazi … razen ostarelih zvezd, Nedveda in Del Piera, ničesar atraktivnega. Garaška ekipa, brez idej in fantazije. Na drugi strani pa Real, ki z nekaj izjemnimi posamezniki, po letih evropske suše, išče pot na vrh. V Španiji so že prevzeli primat kar dokazujeta zadnja dva naslova državnih prvakov, v Ligi prvakov pa so zaenkrat le eni od favoritov. No, takšen smotani Juventus je kljub vsemu, sinoči premagal Reala z 2-1, strelca pa Del Piero z izjemnim prvim golom in letošnja okrepitev iz Palerma, Amauri. Real je po prejetih golih prevzel pobudo in preko mašine za gole,  Van Nistelrooya znižal vodstvo. Drugi zadetekza Real je kar nekako “visel v zraku” a ga nismo dočakali, saj so bili igralci Reala nenatančni.

VILLARREAL – AALBORG  6-3

Tekmo z devetimi zadeti, je bolje začel Aalborg, katerega je v vodstvo popeljal Saganovski, vendar je to trajalo samo 9 minut oz. do 28. minute, ko je za domače zadel Rossi. Pet minut kasneje je Capdevila s strelom z roba kazenskega prostora, zadel za vodstvo domačih z 2-1, do konca prvega polčasa je Aalborg izenačil preko Enevoldsena. V drugem polčasu je trener Villarreala, Pellegrini, v igro poslal Llorenteja, ki se mu je do konca tekme oddolžil s tremi zadetki. Klasični hat-trick v 17. minutah. Vmes sta za domače zadela še Pires, za goste pa Johansson. Končni izid tekme je bil neverjetnih 6-3 ter nove 3 točke za Villarreal.

MANCHESTER UNITED – CELITC 3-0

Battle of Britain je slišati ob takšnih in podobnih dvobojih. V času, ko je angleška kraljica jedla brancina v Sloveniji, so se za nogometno prevlado v njenem kraljestvu borili igralci Manchester Uniteda in Celtica. Po pričakovanju so bili uspešnejši “rdeči vragi” ki so povedli z golom Barbatova v 30. minuti. Berbatov je nato zadel še v 51. minuti, oba gola pa sta bila dosežena iz prepovedanega položaja. Da bo zmeda še večja je nato sodnik razveljavil regularen gol Rooneya, kateri pa je v 76. minuti zadel še enkrat in postavil končni izid 3-0. Rooney je izjavil, da ima občutek, da lahko zadane kadarkoli se mu zahoče, kar potrjuje njegovih 9 golov v 7 tekmah.  Na podobni poti je tudi Manchesterova letošnja najdražja okrepitev, Berbatov, ki začenja vse pogosteje zadevati. Kljub vsemu zaslužena Manchesterova zmaga.

BAYERN – FIORENTINA 3-0

Še ena izjemna tekma v kateri sem pričakoval boljši odpor gostov iz Firenc. Bayern je povedel že v 4. minuti, ko je Klose po podaji z glavo Tonija, ušel italijanski obrambi in zadel za vodstvo. Neuspešno lovljenje na prepovedan položaj, ter lepo vtekanje in zagraditev žoge Kloseja za 1-0. Na 2-0 je s strelom iz kazenskega prostora, povišal Schweinsteiger v 25. minuti, končni rezultat pa je postavil Ze Roberto z golom v 90. minuti. Bayern se počasi vrača k zmagovanju, saj so v nedeljo končno zmagali v domačem prvenstvu, sinoči pa po neodločenem izidu z Lyonom, v prejšnjem kolu Lige prvakov, osvojili tri nove točke. Čista zmaga namških prvakov in kot sem že napisal, razočaranje nad Fiorentino. Dve točki po treh kolih se mi zdita premalo, vendar se tolažim, da še ni vse izgubljeno.

STEAUA – LYON 3-5

Še ena tekma z veliko goli. Steaua je začela odlično in v 11. minuti so vodili že z 2-0, strelca pa sta bila Arthuro in Goian. Slab začetek in veliki zaostanek je predramil igralce Lyona, ki so napadli ter do 33. minute uspeli izenačiti. Strelca Keita in izjemni Benzema. V zadnjih minutah prvega dela pa je Steaua ponovno povedla. Tako kot njihovem drugi gol, je bil tudi ta dosežen po udarcu iz kota, strelec pa Petre. V drugem polčasu se je razigral gostujoči Lyon in pričel konstantno napadati gol domače ekipe, ki pa se je uspešno branila. V 67. minuti je Lyonov trener Puel izvedel menjavo, v igro je vstopil brazilski napadalec Fred, ki je zamenjal strelca Keito in nato že v 69. minuti je zadel za izenačenje oz. 3-3. Sledil je Lyonov juriš na zmago oz. tri točke in dve minuti kasneje je ponovno zadel Benzema, zmago pa je še z enim golom potrdil Fred. Preobrat in zmaga s 3-5 ter čestitke trenerju Puelu, ki je v polčasu znal motivirati svoje igralce ter nato zadel z menjavami. Zelo pomembna zmaga Lyona.

FENERBAHCE – ARSENAL 2-5

Očitno je bil sinoči večer strelcev. Še ena tekma z veliko goli, kar pa smo pri aArsenalu že nekako vajeni, saj njihova ekipa ne preneha igrati in napadati pri minimalnih vodstvih, temveč kot morsi pes, k izavoha kri, nadaljujejo z ugrizi  napadi in goli. Tokrat je nastradal Fenerbahce. Prva dva gola sta po izjemnih globinskih podajah Fabregasa, dosegla Adebayor in Wallcot. Arsenal je po 11. minutah igre vodil z 0-2. Fenerbahce je nato v 19. minuti uspel znižati izid, po strelu Guize pa je avtogol dosegel Silvestre. Samo tri minute kasneje je za povišanje Arsenalovega vodstva, zadel Diaby, v 49. minuti pa je Arsenal svoje vodstvo še povišal, tokrat je bil strelec Song. Fenerbahce je do konca tekme, preko Guize uspel doseči še drugi gol, končni izid 2-5 pa je v sodnikovem podaljšku dosegel 17-letni Ramsey. Čestitke Arsenalu na lepi/atraktivni igri.

PORTO – DINAMO KIJEV 0-1

Tekma med ekipama, ki se bosta borili za napredovaje v nadaljni krog se je razpetla po pričakovanjih gostov. Dinamo je v 27. minuti prvič streljal na gol in zadel. Prosti strel za Dinamo iz približno 25. metrov je izvedel Aliyev, ki je z močnim strelom premagal golmana Porta in svojo ekipo povedel v vodstvo z 0-1. Do konca tekme sta ekipi prikazali neatraktiven nogomet z redkimi priložnostmi, Dinamo pa je uspešno ubranil vodstvo in s tem po dolgih letih prizadejal poraz Portu na njegovem igrišču oz. Dragao stadionu. Zelo pomembna zmaga gostov.

Zapis je bil objavljen 22.10.2008 ob 20:59 in je shranjen pod sezona 2008-09. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.